Utställning

Datum Katt Ort Domare Klass Resultat
      2014    
15-02-08 Alice Örebro Linda Sviksa Klass 5 CAGCIB
15-02-07 Alice Örebro Christiano Federico Sandon Klass 5 CAGCIB NOM nom
14-08-03 Toulouse Skien Anne Gro Edström Klass 5 CAGCIB NOM nom
14-08-02 Toulouse Skien Alexey Shchukin Klass 7 CACIBINTERNATIONELL CHAMPION NOM nom
14-07-27 Toulouse Ulricehamn Bertil Johansson Klass 7 CACIB
14-07-26 Toulouse Ulricehamn Zvezdan Memedov Klass 7 CACIB
14-06-29 Toulouse Forshaga Anne Köhn Klass 9 CACCHAMPION
14-06-28 Toulouse Forshaga Raymond Allesandro Saetre Klass 9 CACNOM nom
14-06-14 Toulouse Alingsås Mikael Edström Klass 9 CACNOM nom
14-05-18 Toulouse Falköping Kristina Rautio Klass 11 Ex 1
14-05-17 Toulouse Falköping Lena Nordström Klass 11 Ex 1
14-02-16 Toulouse Örebro Linda Sviksa Klass 12 Ex 1 NOM
14-02-16 Alice Örebro Lena Björkander Klass 5 CAGCIB
14-02-15 Alice Örebro Anne Köhn Klass 7 CACIBINTERNATIONELL CHAMPION
14-02-15 Toulouse Örebro Aliosha Romero Klass 12 Ex 1 BIV-T
14-01-11 Alice Dal Norge Mikael Edström Klass 7 CACIB
14-01-12 Alice Dal Norge Annette Sjödin Klass 7 CACIB
      2013    
13-06-16 Alice Örebro Zvezdan Memedov Klass 9 CACCHAMPION
13-06-15 Alice Örebro Raymond Allesandro Saetre Klass 9 CAC
13-05-18 Alice Falköping Annelie Persson Klass 9 CACNOM nom
13-02-03 Alice Örebro Pia Nyman Klass 11 Ex 1
      2012    
12-12-08 Alice Göteborg Eiwor Andersson Klass 12 Ex 1

12-12-08

Ewita Göteborg Anne Paloluoma Klass 7 CACIB
12-05-13 Ewita Falköping Jörgen Billing Klass 9 CACCHAMPION
12-05-12 Ewita Falköping Olga Komissarova Klass 9 CACNOM nom
12-04-22 Ewita Gislaved Anne Köhn Klass 9 CAC
     
2011
   
11-02-11 Simba Göteborg Wayne Trewathan Klass 11 Ex 1 kokard
11-01-29 Simba Örebro Nurit Pahl Klass 11 Ex 1 kokardBIV-T NOM nom
     
2010
   
10-12-05 Simba Göteborg Annette Sjödin Klass 12 Ex 1
10-12-04 Simba Göteborg Raymond Allesandro Saetre Klass 12 Ex 1
10-11-07 Simba Västra Frölunda Hanna Jensen Klass 12 Ex 1
10-06-06 Smilla Örebro Anne Köhn Klass 11 Ex 1 BIV-T
10-06-05 Smilla Örebro Magdalena Kudra Klass 11 Ex 1
10-04-18 Smilla Lidköping Anne Köhn Klass 11 Ex 1 BIV-T NOM
10-04-18 Maya Lidköping Anne Gro Edström Klass 7 CACIBINTERNATIONELL CHAMPION
10-04-17 Smilla Lidköping Nurit Pahl Klass 11 Ex 1
10-04-17 Maya Lidköping Jörgen Fritiof Klass 7 CACIB
10-02-13 Smilla Mölndal Lene Glem Klass 11 Ex 1 BIV-T NOM
10-01-31 Smilla Örebro Anne Köhn Klass 12 Ex 1
     
2009
   
09-12-13 Smilla Göteborg Geir Edvardsen Klass 12 Ex 1
09-12-12 Smilla Göteborg Lone Lund Klass 12 Ex 1
09-10-11 Skrållan Tibro Veikko Saarela Klass 1 HP BIV-T NOM BIS GRATTIS
09-10-10 Skrållan Tibro Eiwor Andersson Klass 3 CACSNOM SUPREME CHAMPION (Europa Champion)
09-09-27 Skrållan Tönsberg Anne Gro Edström Klass 3 CACS
09-09-27 Maya Tönsberg Anne Gro Edström Klass 7 CACIB
09-09-26 Maya Tönsberg Lene Glem Klass 9 CAC NOM CHAMPION
09-09-26 Skrållan Tönsberg Lene Glem Klass 3 CACS BIV-T
09-08-23 Skrållan Sollentuna Louis Coste Klass 3 CACS BIV-T NOM
09-08-23 Maya Sollentuna Maud Olsen Klass 9 CAC
09-08-22 Skrållan Sollentuna Kristina Rautio Klass 3 CACS BIV-T NOM
09-08-22 Maya Sollentuna Lone Lund Klass 9 CAC
09-07-05 Skrållan Forshaga Raymond Saetre Klass 3 CACS
09-07-05 Maya Forshaga Raymond Saetre Klass 11 Ex 1
09-07-04 Skrållan Forshaga Annelie Persson Klass 3 CACS
09-07-04 Maya Forshaga Hanna Jensen Klass 11 Ex 1
09-06-14 Skrållan Ulricehamn Raymond Saetre Klass 3 CACS NOM
09-06-07 Skrållan Örebro Maud Olsen Johansson Klass 3 CACS NOM
09-06-07 Maya Örebro Charles Spijker Klass 11 Ex 2
09-06-06 Skrållan Örebro Hanna Jensen Klass 3 CACS NOM
09-06-06 Maya Örebro Alexey Shchukin Klass 11 Ex 2
09-05-17 Skrållan Bohus Annika Billing Klass 3 CACS
09-05-17 Maya Bohus Annika Billing Klass 11 Ex 1
09-05-16 Skrållan Bohus Annelie Persson Klass 5 CAGCIB BIV GRAND INTERNATIONELL CHAMPION
09-05-16 Maya Bohus Hanna Jensen Klass 11 Ex 1
09-03-22 Skrållan Oslo Erik Reijers Klass 5 CAGCIB
09-03-22 Maya Oslo Bette Lind Klass 11 Ex 1
09-03-21 Maya Oslo Lone Lund Klass 11 Ex 1 NOM
09-03-21 Skrållan Oslo Anne Veland Klass 5 CAGCIB
09-02-14 Maya Mölndal Wayne Trewathan Klass 12 Ex 1 BIV-T
09-01-31 Skrållan Örebro Eivor Andersson Klass 5 CAGCIB BIV
2007
07-10-14 Skrållan Tibro Anne Köhn Klass 5 CAGCIB
07-10-14 Elvis Tibro Lone Lund Klass 9 CAC
07-10-13 Skrållan Tibro Berta Nemcova Klass 5 CAGCIB
07-10-13 Elvis Tibro Anne Köhn Klass 9 CAC
07-09-09 Skrållan Mölndal Annika Billing Klass 5 CAGCIB BIV
07-09-09 Elvis Mölndal Jörgen Billing Klass 11 EX 1
07-08-04 Elvis Arboga Kristina Rautio Klass 11 EX 1
07-08-04 Skrållan Arboga Eivor Andersson Klass 5 CAGCIB
07-05-13 Skrållan Ulricehamn Hanna Jensen Klass 7 CACIBBIV-T INTERNATIONELL CHAMPION
07-05-13 Lewisia Ulricehamn Hanna Jensen Klass 3 CACE
07-05-13 Elvis Ulricehamn Veikko Saarela Klass 12 EX 1
07-05-12 Skrållan Ulricehamn Anne Köhn Klass 7 CACIBBIV-T -NOM
07-05-12 Lewisia Ulricehamn Anne Köhn Klass 5 CAGCIBGRAND INTERNATIONELL CHAMPION
07-05-12 Elvis Ulricehamn Aliosha Romero Klass 12 EX 1
07-04-22 Lewisia Oslo Eveline Preiss Klass 5 CAGCIBBIV - NOM
07-04-22 Afrodite Oslo Annika Högberg Klass 3 CACE
07-04-22 Skrållan Oslo Eveline Preiss Klass 7 CACIB
07-04-21 Afrodite Oslo Alexey Shchukin Klass 5 CAGCIBNOMGRAND INTERNATIONELLCHAMPION
07-04-21 Skrållan Oslo Carl Kr. Gulsett Klass 9 CAC BIV CHAMPION
07-04-21 Lewisia Oslo Carl Kr. Gulsett Klass 5 CAGCIB
07-04-15 Lewisia Jönköping Alexey Shchukin Klass 5 CAGCIB NOM
07-04-15 Elvis Jönköping Raymond Saetre Klass 12 EX 1
07-04-15 Skrållan Jönköping Alexey Shchukin Klass 9 CAC
07-01-20 Skrållan Örebro Kristina Rautio Klass 9 CAC BIVNOM
     
2006
   
06-12-03 Afrodite Kungälv Anne Gro Edström Klass 5 CAGCIB
06-12-03 Skrållan Kungälv Raymond Saetre Klass 11 EX 2
06-12-02 Skrållan Kungälv Ulrike Wahl Klass 11 EX 1 NOM
06-12-02 Afrodite Kungälv Annelie Persson Klass 5 CAGCIB
06-10-15 Afrodite Tibro Kristina Rautio Klass 5 CAGCIB
06-10-15 Skrållan Tibro Minna Krogh Klass 11 EX 1
06-10-15 Lewisia Tibro Minna Krogh Klass 5 EX 2
06-10-14 Lewisia Tibro Jörgen Fritiof Klass 5 CAGCIB NOM
06-10-14 Skrållan Tibro Jörgen Fritiof Klass 11 EX 1 NOM
06-10-14 Afrodite Tibro Jörgen Fritiof Klass 5 CAGCIB
06-09-03 Lewisia Porsgrunn Lena Nordström Klass 5 CAGCIB
06-09-03 Afrodite Porsgrunn Maud Olsen Klass 5 CAGCIB  
06-09-03 Skrållan Porsgrunn Lena Nordström Klass 11 EX 2
06-09-02 Lewisia Porsgrunn Maud Olsen Klass 7 CACIB Internationell Champion GRATTIS
06-09-02 Afrodite Porsgrunn Kristina Rautio Klass 7 CACIB Internationell ChampionGRATTIS
06-09-02 Skrållan Porsgrunn Maud Olsen Klass 11 EX 2
06-08-12 Skrållan Arboga Annelie Persson Klass 12 EX 1 BIV-T NOM BIS GRATTIS
06-08-12 Afrodite Arboga Alva Uddin Klass 7 CACIB
06-07-02 Skrållan Kil Annelie Persson Klass 12 EX 1 BIV-T NOM GRATTIS
06-07-02 Lewisia Kil Annelie Persson Klass 7 CACIB
06-07-02 Afrodite Kil Annelie Persson Klass 7 CACIB
              2005    
05-09-18 Lewisia Linköping Steven Jones Klass 7 CACIB
05-09-17 Lewisia Linköping Eva Porat Klass 9 CAC   CHAMPION  Grattis
05-07-03 Lewisia Kil Maud Olsen Klass 9 CAC
05-07-02 Lewisia Kil Eva Porat Klass 9 CAC
05-02-12 Lewisia Mölndal Stephe Bruin Klass 11 Ex 1 NOM 4:a i FinalenGrattis
05-02-12 Klas Mölndal Jörgen Fritiof Klass 9 CAC CHAMPION Grattis
              2004    
04-12-11 Klas Mölndal Fabrice Calmes Klass 9 CAC
04-12-11 Lewisia Mölndal Aliosha Romero Klass 11 Ex 2
04-10-24 Lewisia Tibro Lone Lund Klass 12 Ex 2
04-10-23 Lewisia Tibro Nurit Pahl Klass 12 Ex. 1
04-10-23 Klas Tibro Veikko Saarela Klass 9 CAC
04-09-04 Lewisia Göteborg Hanna Jensen Klass 12 Ex 1   BIV 
04-06-20 Afrodite Svenljunga Jörgen Jensen Klass 9 CAC CHAMPIONGrattis
04-06-19 Afrodite Svenljunga Ramond Saetre Klass 9 CAC
04-06-06 Afrodite Örebro Jörgen Fritiof Klass 9 Ex 2
04-05-22 Afrodite Stenkullen Alva Uddin Klass 9 CAC 
04-05-02 Afrodite Värnamo Anneli Persson Klass 9 Ex 2
04-05-02 Klas Värnamo Anneli Persson Klass 9 Ex 2
04-02-14 Afrodite Mölndal Becky Orlando Klass 11 Ex 1
04-02-14 Klas Mölndal Becky Orlando Klass 11 Ex1 BIV-T NOM Final 2:a junior
               
04-01-17 Afrodite Örebro Maud Olsen Klass 11 Ex 2
04-01-17 Klas Örebro Maud Olsen Klass 11 Ex 1
             2003    
03-12-13 Afrodite Mölndal Annika Högberg Klass 11 Ex 1
03-12-13 Klas Mölndal Annika Högberg Klass 11 EX 1 BIV-T
03-10-11 Afrodite Götene Anne Köhn Klass 12 Ex 1
              2001    
01-10-07 Belle Karlsborg   Klass 9 CAC
01-10-06 Belle Karlsborg   Klass 9 Ex 2
01-03-11 Belle Jönköping   Klass 11 Ex 1
01-01-20 Belle Örebro   Klass 11 Ex 2
    2000      
00-12-09 Belle Mölndal   Klass 12 Ex 2
00-11-12 Belle Stockholm   Klass 12 Ex 1